Skip to content

Czym jest KIFF?

Międzynarodowy Festiwal Filmowy KinoGram (KIFF) został stworzony przez kino KinoGram – miejsce we wspaniałej postindustrialnej przestrzeni dawnej Fabryki Norblina w Warszawie, stawiające na kulturę, gdzie można spotkać czołówkę polskich twórców filmowych oraz ludzi z branży z ich wykładami mistrzowskimi i prelekcjami. W KinoGramie odbywają się premiery filmowe, panele dyskusyjne, retransmisje wydarzeń kulturalnych.

KIFF to niezależny międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych o długości od 3 do 30 minut. Mogą w nim brać udział zarówno profesjonaliści, jak i studenci oraz amatorzy. Do udziału w festiwalu kwalifikują się filmy dobrej jakości. Nie muszą być kręcone profesjonalnym sprzętem – każda technika jest możliwa. Idealny film na KIFF to taki, który ma dobrą, ciekawą historię, przesłanie dla świata, pokazuje wyjątkową osobę lub sytuację….

Anna Zoll

Dyrektor Festiwalu

Od zawsze pociągał ją film i siła z jaką ta forma sztuki potrafi oddziaływać na ludzi. W 2018 r. nakręciła swój pierwszy film. Do dziś reżyseruje i produkuje własne filmy krótkometrażowe o tematyce społecznej. Główne to: „Heart Therapy”, który zdobył wiele nagród na świecie – zdobył m.in. 2. miejsce na Festiwalu Filmowym w Cannes w Nespresso Talents zwyciężył w LA Global Shorts oraz zdobył nagrodę w kategorii „Best Woman Filmmaker” na Vegas Movie Awards. Inne filmy to „SPIDER” i „You Can’t See Me”.

Od 2018 r. jest ambasadorem Nespresso Talents oraz członkiem jury.

Obecnie pracuje nad VR-owym filmem „DANCING LETTERS” i serialem dokumentalnym „Un Uomo Secondo Kurenia”, dla którego muzykę komponuje zdobywca Oscara Jan A.P. Kaczmarek.

Kinogram KIFF Anna Zoll

Zgłoszenia

Jak się zgłosić do KIFF?

Planujesz zgłosić swoją produkcję do festiwalu KIFF? Jesteśmy zaszczyceni! Ale najpierw zapoznaj się ze wszystkimi zasadami zgłoszenia Twojego filmu, a następnie zarejestruj się na www.filmfreeway.com.

Opłaty i terminy

Opłaty za zgłoszenia filmów są przyjmowane za pośrednictwem platformy FilmFreeWay.com

Do 30 sierpnia 2021 obowiązuje opłata za zgłoszenie filmu w wysokości:

  • $35 – standardowa opłata
  • $25 – dla Członków FilmFreeWay.com

Za zgłoszenia w terminie od 1 września do 30 października 2021 obowiązuje opłata w wysokości:

  • $45 – opłata standardowa
  • $40 – dla Członków FilmFreeWay.com

Nagrody

Jury festiwalu KIFF wybierze trzy ze zgłoszonych filmów, a ich twórcom przyzna nagrody główne. Oprócz nagród pieniężnych zwycięzców uhonorujemy również naszymi statuetkami. Dodatkowo, przyznane zostaną nagrody publiczności, która będzie miała możliwość głosowania podczas pokazów TOP 30 w listopadzie 2021 r. Nagroda Publiczności, w przeciwieństwie do nagród głównych KIFF nie będzie miała charakteru finansowego.

Nasi zwycięzcy otrzymają również statuetki oraz certyfikaty KIFF.

Wielka Statuetka
KinoGram

Wielka Statuetka KinoGram

Mała Statuetka
KinoGram

Mała Statuetka KinoGram

Mała Statuetka
KinoGram

Mała Statuetka KinoGram

Kinogram KIFF Statuetka

Statuetka KIFF

KinoGram to miejsce jedyne w sowim rodzaju. Również wyjątkowy jest festiwal KIFF. Dlatego nasza statuetka również musi myć nietuzinkowa. Aktualnie pracujemy nad finalnym projektem, który połączy 3 aspekty: wartości naszego kina, główne założenia festiwalu i aktualne trendy artystyczne.

Poznaj jury

KIFF to wyjątkowy festiwal – naszym celem było również zbudowanie wyjątkowego grona jury. Każdy ze zgłoszonych materiałów ma dla nas ogromne znaczenie. Jesteśmy przekonani, że ten skład jurorski będzie w stanie precyzyjnie i wielopoziomowo ocenić każdą zgłoszoną produkcję.

Kinogram KIFF Jury Kasia Adamik

Kasia Adamik

Jej debiutancki film “BARK!” brał udział w konkursie głównym na festiwalu Sundance. Od tamtej pory Kasia wyreżyserowała filmy fabularne (“Boisko bezdomnych”, “Janosik: Prawdziwa historia”, “Pokot” i “Amok”), dramatyczne seriale telewizyjne (“Absentia”, “1983” dla Netflixa, “Głęboka Woda”, “Pitbull”, “The Border” HBO), teatr, teatr telewizji, teledyski, 2nd unit i liczne reklamy. W swojej ponad 20-letniej karierze pracowała również jako montażystka i storyboardzistka przy wielu produkcjach amerykańskich i europejskich.

Kinogram KIFF Jury Magdalena Łazarkiewicz

Magdalena Łazarkiewicz

Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim (1976). W latach 1977-1978 była kierownikiem literackim Teatru im. Jaracza w Olsztynie. W roku 1982 ukończyła Wydział Radia i Telewizji UŚ w Katowicach. W sezonie 2005/2006 dyrektor artystyczny Teatru Nowego PRAGA. Od roku 2006 wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej. Od roku 2012 wykładowca w krakowskiej AMA Film Academy.

Wyreżyserowała m.in. filmy „Powrót”, „Ostatni dzwonek”, „Odjazd”, „Przez dotyk” i „Białe małżeństwo” i seriale takie jak „Głęboka Woda„.  Realizowała też filmy dokumentalne, spektakle teatru tv, spektakli teatralnych (w tym przedstawienia operowe), telewizyjne programy kulturalne.

Kinogram KIFF Jury Dariusz Jabłoński

Joanna Kos-Krauze

Reżyserka, scenarzystka i producentka. Współautorka  obsypanych nagrodami „Papuszy”, „Placu Zbawiciela” i „Mojego Nikifora”. Przewodnicząca Związku Zawodowego Reżyserów Polskich w latach 2013-2018, obecne wiceprzewodnicząca. W latach 2006-2013 Przewodnicząca Sekcji Scenarzystów Polskich, członkini Rady Artystycznej Studia Munka-SFP oraz Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej. Ekspertka PISF, Silesia Film Fund, Gdynia Film Fund i Euroimages. Jej najnowszy film, „Ptaki śpiewają w Kigali”, został nagrodzony na kilkudziesięciu krajowych i zagranicznych festiwalach, w tym w Karlowych Warach, Chicago, Locarno, Luksemburgu, Kalkucie, Stambule i Gdyni. 

Kinogram KIFF Jury Dariusz Jabłoński

Dariusz Jabłoński

Producent, reżyser, scenarzysta, założyciel i prezes Apple Film, studiował reżyserię w słynnej Łódzkiej Szkole Filmowej. Po upadku komunizmu w Europie Wschodniej w 1990 roku został jednym z pierwszych niezależnych producentów w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest producentem wykonawczym wszystkich produkcji Apple Film, inicjując twórczo wiele z nich.

Kinogram KIFF Jury Piotr Jaxa

Piotr Jaxa

operator filmowy i fotograf, od 1982 do 2019 roku mieszkający w Szwajcarii. Absolwent Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1965-69), ma w swoim dorobku kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i fabularnych zrealizowanych na całym świecie – jego prace były pokazywane i zdobywały nagrody m. in. na festiwalach w Cannes, Mannheim, Krakowie, Los Angeles i Berlinie.

TOP30

Pierwsza trzydziestka zakwalifikowana do oficjalnej selekcji Kinogram International Film Festival.

The Dreams of Lonely People
CLOSE2U
MUSTANG
Klingert’s Diving Suit
Safe Distance
Endgame
A Problem
Come in!
Echo
Debutante
C’est la vie
KARMINA
Burn Out
Dad You’ve never Had
Giraffe Ears
Opus magnum
Interviews
Devil in a Lawyers Suit
Family Lines
Lila
We will talk again
Under the sky
Wanda
The Cracks
My Brother a Fishman
The Howling
Did you hear the tears?
Something
The Dress
Into the night

Program

Kinogram KIFF Program Wydarzeń

30 sierpnia 2021

Termin zgłaszania prac „Early Birds”

30 października 2021

Regularny termin zgłaszania prac

7 listopada 2021

Ogłoszenie wyników TOP30

30 listopada 2021

Ogłoszenie zwycięzców, gala wręczenia nagród

Ceremonia wręczenia nagród festiwalu KIFF odbędzie się w przestrzeniach wyjątkowego kina KinoGram zlokalizowanego w zrewitalizowanej, osiemnastowiecznej. Fabryce Norblina w Warszawie.

Aktualności

Zgłoszenia

Biuro festiwalu

Media

Kontakt

Masz dodatkowe pytania? Chętnie na nie odpowiemy. Zapraszamy do kontaktu mailowego lub na naszych mediach społecznościowych.

Kinogram logo
KIFF 2021

© KinoGram 2021