Skip to content

Marcowe SMAKI Z FILMEM w KinoGram

KinoGram stworzył nowy cykl – SMAKI z Filmem – tematyczne spotkania z kuchnią i filmem. Do tej pory odbyły się już spotkania z kuchnią izraelską, włoską, francuską. Najbliższe wydarzenie to „Norweskie smaki z filmem NAJGORSZY CZŁOWIEK NA ŚWIECIE”. W marcu czekają nas jeszcze smaki ekologiczne i dziecięce z wyjątkowymi projekcjami przedpremierowymi.

Nowy cykl przybliża nie tylko najnowsze filmy, pokazywane przedpremierowo, ale też kulinaria poszczególnych krajów. W trakcie projekcji można delektować się zarówno obrazem, ale również przekąskami i winem. Najbliższe wydarzenie 10 marca o 19.00 to Smaki Norwegii z filmem „NAJGORSZY CZŁOWIEK NA ŚWIECIE” – wielokrotnie nagrodzonym już obrazem Joachima Triera – tegorocznym kandydatem Norwegii do Oscara. 

W marcu w ramach tego cyklu czekają nas kolejne smaki filmowe i kulinarne. 

Ekologiczne smaki kina

Na marzec KinoGram przygotował również trzy spotkania ekologiczne. 

17 marca – „Smaki świata z filmem ANIMAL”. Wyjątkowy „Animal” w reżyserii Cyrila Diona jest opowieścią dwójki nastolatków, Belli i Vipulana. Przemierzają świat, spotykają nas z ekspertami i pomagają zrozumieć problemy z jakimi boryka się nasza planeta. Obraz pomaga zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co można zrobić, żeby odwrócić ten śmiertelny trend. Na swojej drodze spotykają biologów, rolników, działaczy proekologicznych, którzy tłumaczą jak zmiany klimatyczne, zanieczyszczenia, nadmierna eksploatacja i niszczenie naturalnych siedlisk wpływają na wymieranie gatunków zwierząt. Ten obraz to przejmujący apel naszych dzieci i wnuków, który możemy usłyszeć i zacząć działać, by zacząć żyć w harmonii z przyrodą…

22 marca i 31 marca – „Smaki Tybetu z filmem DUCH ŚNIEGÓW”. Spojrzenie na pozorne pustkowia kryjące największe skarby dzikiej natury, które przez większość czasu pozostają poza zasięgiem ludzkiego wzroku. To magiczne miejsce, tętniące życiem, choć na pozór wydaje się niezamieszkane. Królestwo, którego największych tajemnic strzeże prawdziwa bogini – majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna. Niezwykły film przyrodniczy. 

Smaki dla dzieci

19 marca w dzieci będą miały również swoją ucztę z filmem. Tego dnia o 12.00 KinoGram zaprasza na „Smaki dziecięce z filmem „MISJA PISANKA”. Przedpremierowy pokaz filmu o odważnym Zającu Maxie, ratującym Wielkanoc. Przygodowy film, który niesie też wielką lekcję o tolerancji, przyjaźni i wielkiej sile gry zespołowej. 

Natomiast 27 marca KinoGram zaprosi dzieci i dorosłych na – „Dziecięce smaki z filmem BELLE” – pokaz przedpremierowy zachwycającego japońskiego anime. Film, który zachwyca niezwykłymi obrazami wirtualnego świataoszałamiający wizualnie, szczery i przejmujący obraz o dorastaniu w erze mediów społecznościowych. „Belle” swoją światową premierę miała na jednym z najważniejszych festiwali filmowych na świecie – MFF w Cannes. Seans z udziałem reżysera zakończył się rekordową, 14-minutową owacją na stojąco. 

Na wszystkie wydarzenia można rezerwować bilety na stronie www.bilety.kinogram.pl i w aplikacji Fabryka Norblina.