Skip to content

„Jutro będzie nasze” z Silnymi Razem!

„Jutro będzie nasze” – mocny, a jednocześnie zabawny i pełen emocji kobiecy głos, który stał się jednym z największych przebojów kinowych we Włoszech, wyprzedzając w tamtejszym box office nawet „Barbie” Grety Gerwig i „Oppenheimera” Christophera Nolana. Jest to zasługą między innymi jednego z najbardziej zaskakujących – i jednocześnie satysfakcjonujących – zakończeń filmowych ostatnich lat.

„Jutro będzie nasze” to debiut komiczki i aktorki Paoli Cortellesi, która, podążając śladem Phoebe Waller-Bridge („Fleabag”), zagrała w nim także główną rolę.

Z główną bohaterką Delią może utożsamiać się każda z nas… jednak pewnego dnia przychodzi do niej list, który prowokuje ją do buntu i skłania do zaskakująco śmiałych czynów, których nikt się nie spodziewa po gospodyni domowej.

„Jutro będzie nasze” emanuje duchem zmiany, wiarą w siłę kobiet i kobiecą solidarność.

Ten włoski przebój rozgrywa się w podnoszącym się z kryzysu powojennym Rzymie i nawiązuje do dzieł neorealizmu, w szlachetną tradycję wkłada jednak współczesne treści.

Bo „Jutro będzie nasze” mówi o zbiorowym przebudzeniu, o kobietach, które jako pierwsze odważyły się przeciwstawić dziedzictwu przemocy.

Przeplatający śmiech i łzy, wprost dotykający bolesnych doświadczeń, a przy tym lekki jak rzymskie wakacje film Cortellesi dowodzi, że przyszłość leży – dosłownie – w naszych rękach.

Czy od czasów naszych babek coś dla siebie wywalczyłyśmy? Tak, i lepiej mocno tego pilnujmy, mówi reżyserka.

Gościem specjalnym tym razem będzie Matteo Brunetti – urodzony w Rzymie popularny kucharz, twórca internetowy i prezenter telewizyjny.

Finalista 6. edycji programu MasterChef. Ambasador włoskiej kuchni, kultury i tradycji.

Dodatkową atrakcją wieczoru będzie możliwość zakupu książki „Włoska Uczta” Matteo Brunetti z autografem!

„Włoska uczta” to ponad 60 przepisów opatrzonych dodatkowymi radami szefa kuchni i filmikami instruktażowymi.

Bella ciao!

Bilety dostępne: https://bit.ly/bilty-silnerazem

Partnerami 12. edycji SILNYCH RAZEM są: Weranda Country, Philips, Talaria, Mokobelle, Samarite, Magnifer, Bio Bazar. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło radio RMF Classic.