Skip to content

„Klasy Mandej” w kinie KinoGram

Czas na polskie filmy w ramach serii „Classy Monday” w kinie KinoGram! Zaczynamy komedią w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego „Nie lubię poniedziałków” z 1971 roku!

Pewien poniedziałek staje się pasmem pechowych zbiegów okoliczności, które przytrafiają się przypadkowym bohaterom filmu. Dyrektor śpieszący się po zagranicznego gościa utyka w windzie, policjant drogówki kierujący ruchem musi równocześnie opiekować się swoim synkiem, troskliwy wnuk kradnie samochód, żeby podwieźć dziadka, a aktor (w tej roli samego siebie zagrał Bohdan Łazuka) wracający nad ranem do domu, tylko sobie znanym sposobem unika przeciwności losu.

Dzięki swej wielowątkowej strukturze ta kultowa komedia sytuacyjna prezentuje spektrum ludzkich postaw wobec licznych absurdów życia w PRLu. Codzienność ukazana jako walka z otaczającym bohaterów światem niedorzeczności! Aż dziw bierze, że film Chmielewskiego nie został tzw. „pułkownikiem” w czasach cenzury, bo „Nie lubię poniedziałków” balansuje często na granicy cenzuralności.

Warto wspomnieć, że muzykę do tego kultowego filmu napisał Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz.

Zapraszamy na komedię pomyłek w ramach „Classy Monday” do kina KinoGram, w poniedziałek,1 lipca, o godzinie 18:00!

Bilety dostępne TUTAJ