Skip to content

Premierowa „Gwiazdka z Maestro André Rieu” w cyklu „Wieczór z operą” w KinoGram

Tuż przed Bożym Narodzeniem KinoGram zaprasza melomanów na kolejne spotkanie „Wieczoru z operą” – cyklu, który już na stałe wpisał się w repertuar kina w Fabryce Norblina. Tym razem będzie to gwiazdkowy koncert André Rieu i jego Orkiestry Johanna Straussa z iście świątecznym repertuarem. Koncerty tego mistrza skrzypiec i wielkiego dyrygenta będzie można zobaczyć na wielkim ekranie 21 i 22 grudnia w towarzystwie Magdy Miśki-Jackowskiej, która pierwszego wieczoru wprowadzi Widzów w świat André Rieu i jego twórczości, a w kolejny gościć będzie Janusza Wawrowskiego, jednego z najlepszych polskich skrzypków. 

Na tę premierę wszyscy czekaliśmy bardzo długo. André Rieu nagrał serię gwiazdkowych koncertów w swoim rodzinnym Maastricht w 2019 roku z zamiarem pokazania ich widzom kinowym na Gwiazdkę 2020 roku. Pandemia jednak pokrzyżowała te plany. W tym roku możemy ten koncert wreszcie zobaczyć – i to tylko w kinie – nie są dostępne nagrania DVD i Blu-ray. 

KinoGram przygotował dwa wieczory z André Rieu. 21 grudnia godz. 19:00 gospodyni cyklu „Wieczór z operą” Magdy Miśka-Jackowska opowie o twórczości, inspiracjach i karierze tego mistrza. W kolejny dzień, 22 grudnia, jej gościem będzie Janusz Wawrowski, jeden z najlepszych polskich skrzypków, laureat Fryderyków, artysta występujący na najbardziej prestiżowych scenach muzycznych, m.in. w Filharmonii Berlińskiej i Musikverein w Wiedniu. W trakcie obu wieczorów pokazany zostanie koncert „Gwiazdka z Maestro André Rieu”.

W bajkowej scenerii, pośród kilkuset lśniących weneckich kandelabrów i żyrandoli z sopli lodu, wśród łyżwiarzy i zasypanego śniegiem zimowego krajobrazu, André Rieu i jego fantastyczna Orkiestra Johanna Straussa zaproszą na świąteczną podróż po tradycyjnych kolędach, romantycznych walcach i bożonarodzeniowo-noworocznych przebojach. „Jingle Bells”, „O Holy Night”, „Oh Happy Day” czy „Mary’s Boy Child” to tylko niektóre hity, które usłyszymy w wykonaniu André, jego solistów i Orkiestry Johanna Straussa, a także chóru gospel. To wszystko z towarzyszeniem kieliszka wyśmienitego wina. 

Boże Narodzenie i Nowy Rok to moja ulubiona pora roku. Nie ma nic lepszego niż spędzenie jej z przyjaciółmi, rodziną i fanami w moim rodzinnym mieście. Dlatego zapraszam moją kinową publiczność z całego świata w tę piękną podróż do świątecznej krainy czarów – mówi o premierowym koncercie w kinach André Rieu.

Koncert trwa 2 godz. 30 min. z jedną przerwą.