Skip to content

SILNE RAZEM – kobiecy cykl spotkań w KinoGram

8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet KinoGram inauguruje nowy cykl – SILNE RAZEM, w którym pokazywać będzie ważne filmy dokumentalne, zapraszać inspirujące kobiety i dyskutować na istotne dla kobiet tematy. 

Na pierwszym z serii spotkań pokazany zostanie niezwykły dokument „Kobieta” w reżyserii Yanna Arthusa-Bertranda i Anastasii Mikovej, w którym dwa tysiące kobiet z 50 różnych krajów świata zabiera głos i dzieli się przed kamerą swoimi historiami i opowiada o własnych doświadczeniach: od tych najbardziej intymnych aż po kulturowe. Dotykają przy tym szerokiej gamy problemów: seksualności, małżeństwa, macierzyństwa, przemocy domowej, gwałtu, wolności, zniewolenia, niezależności finansowej, wizerunku ciała, starości, miłości, złości i mądrości. Pomimo przeciwności losu, a czasami tragedii, jakie przeszły, wszystkie wyglądają promiennie, ponieważ w końcu mają szansę wyrazić siebie. Niezależnie od tego skąd pochodzą i ile mają lat, ich doświadczenia rezonują ze sobą, nabierając uniwersalnego znaczenia. W ten sposób powstaje intymny i emocjonalny portret kobiet, które stanowią połowę ludzkości na Ziemi, a mimo to nadal poddawane są przemocy i niesprawiedliwości. 

Ten film to również pean na rzecz ich wewnętrznej siły, odporności, zdolności do przeciwstawiania się przeciwnościom losu i pozytywnej zmiany świata pomimo trudności, jakie napotykają. To interesujące spojrzenie na rolę i znaczenie kobiet oraz ich postrzeganie świata.   

Po projekcji tego wyjątkowego filmu zaplanowana jest dyskusja, co oznacza dzisiaj bycie kobietą… Na ten temat rozmawiać będą: Lidia Popiel, fotografka i modelka, Kinga Nowakowska, Członkini Zarządu Capital Park oraz Marta Lewandowska, producentka filmowa. Dyskusję poprowadzi Anna Zoll, dyrektorka generalna KinoGram.

Planujemy „Silne Razem” jako regularny cykl KinoGram, w którym będziemy rozmawiać z inspirującymi kobietami i o kobietach. Nie ma chyba lepszej daty niż 8 marca na start takiego cyklu. Mamy nadzieję, że naszymi spotkaniami przyczynimy się do budowania świadomości o sile i potencjale kobiet – mówi Anna Zoll.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/352120500255336/?ref=newsfeed

Bilety są dostępne na www.bilety.kinogram.pl oraz w aplikacji Fabryka Norblina.